V petek, 24.3.2023,  smo se učenci in učiteljice PŠ Krtina z veseljem pridružili občinski čistilni akciji.

Delo smo si razdelili, in sicer tako, da  je vsak razred počistil del okoli bližnje in širše okolice.  Vreče za odpadke in pralne rokavice nam je priskrbela KS.

Učenci so bili pri čiščenju okolice izredno delovni in motivirani. Pobrali smo odpadke okoli šole, v športnem parku, ob reki Radomlji in na bližnjem travniku.

Uredili smo igrišča ob šoli, pograbljali lisje, pobirali veje, pripravili cvetlične gredice, osvežili peskovnik in pometli pločnike.

Tekom dela smo z učenci ponovno ozavestili pomembnost čistega okolja in skrbi za planet, za katerega moramo skrbeti vsi, da je in bo ostalo čisto. Še tako majhen prispevek vsakega posameznika lahko pripomore k ohranitvi naše neizmerne dobrine – urejenega, čistega in zdravega okolja, s tem pa tudi kakovostnejšega življenja. Vsak od nas je prispeval delček in na koncu je bilo opravljeno veliko delo.

Z veseljem in delovno vnemo smo ponosno prispevali svoj delček k lepši okolici našega hrama znanja.