Branje za bralno značko je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost, ki učence spodbuja k branju in dviga bralno kulturo. Osnovni cilj branja za bralno značko je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje. Branje za osvojitev Bralne značke se prične 17. septembra in traja do 2. aprila. V naši šolski knjižnici lahko knjige za branje za bralno značko najdete na posebnih policah. Te priporočam. Lahko pa se sprehodite med policami in najdete primerno zase.

17. september  dan zlatih knjig – je dan rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka in velja za uradni začetek branja za bralno značko po celotni Sloveniji. Kot že nekaj let, je tudi letos Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS poskrbelo za obdaritev prvošolcev v Sloveniji in zamejstvu. Letošnji prvošolci bodo prejeli prav posebno knjigo – Protideževna juha (avtorice Majde Koren, z ilustracijami Ane Maraž).

Vesel dan zlatih knjig!