DRUŠTVO NAPREDNI OTROCI, SARA RODE, 040 559 138, napredni-otroci.si

1. INTERESNA DEJAVNOST: KUHARSKE DELAVNICE ZA OTROKE

Kuhanje je dejavnost, v kateri običajno uživajo vsi otroci. Otrok s kuhanjem krepi spomin, razvija domišljijo in ustvarjalnost, razvija vseh pet čutil (poudarek je na vonju, okusu, tipu), odkriva nove sestavine, se uči sodelovanja in spoštljive komunikacije, uči se osnovnih matematičnih znanj, spoznava pomen zdravega načina prehranjevanja, razvija motorične spretnosti in čut za estetiko, izboljšuje svojo samozavest in samopodobo. Kuhali bomo tradicionalne slovenske jedi in ostale dobrote. Vse kar bomo skuhali, bomo tudi pojedli.

KDO: Sara Rode in učenci drugega, tretjega, četrtega, petega razreda

KJE: Gospodinjska učilnica OŠ Preserje pri Radomljah

KDAJ: ? , 13.15-15.15 (učenci drugega, tretjega in četrtega razreda)

CENA: 31 EVROV / 120 MINUT

PAKET 1: September, oktober, november, december

PAKET 2: Februar, marec, april, maj, junij

PRIJAVA: napredni.otroci@gmail.com, 040 559 138, napredni-otroci.si

V času šolskih počitnic in meseca januarja kuharskih delavnic za otroke ne bo.

1. INTERESNA DEJAVNOST: RAD IMAM SEBE IN NARAVO

Otroci želijo biti slišani, opaženi in imeti dovolj časa, da izrazijo sebe, svoje interese in talente. Delavnice bodo otroku pomagale izboljšati njegovo samozavest in samopodobo. Pogovarjali se bomo o svojih občutkih in kako v sebi poiskati vse svoje talente. Otroci bodo z vodenimi vizualizacijami (pravljične meditacije, prilagojene otrokom) spoznavali sebe in odkrivali delčke svoje osebnosti, na katere se bodo naučili biti ponosni. Z igrami vlog bodo otroci usvajali znanja in izkušnje, kako se soočati z vsakodnevnimi situacijami, ki nam predstavljajo neprijetne občutke. Povezovali se bomo z naravo, brali eko pravljice in iskali rešitve, kako smo lahko prijaznejši do narave. S konkretnimi dejavnostmi se bomo učili proizvajati manj odpadkov (izdelovanje domačega jogurta, izdelovanje domačega mehčalca, popravljanje pokvarjenih stvari, šivanje strganih oblačil, menjava igrač, ki smo se jih naveličali, ustvarjanje novih igrač iz naravnih materialov, izdelava domačega mila, raziskovanje gozda, spoznavanje živali, ki živijo v zavetišču, spoznavanje eksotičnih živali …).

KDO: Sara Rode in učenci od prvega do petega razreda

KJE: Učilnica OŠ Dob

KDAJ:   15.30 do 16.30 (okvirno)

CENA: 8 EVROV / 60 MINUT

PRIJAVA: napredni.otroci@gmail.com, 040 559 138, napredni-otroci.si

V času počitnic interesne dejavnosti ne bo.